Koronavirüs (Covid-19) Salgını ile Mücadele Sürecinde, Personel Belgelendirme Faaliyetlerimiz Kapsamında Uygulanacak Yeniden Belgelendirme İşlemlerimiz

Sayın İlgili;

İçinde bulunduğumuz Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele sürecinde, Enstitümüzün yürütmekte olduğu personel belgelendirme faaliyetleri kapsamında yeniden belgelendirme süreçleri için aldığımız kararı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yeniden belgelendirme işlemleri ile ilgili konularda sormak istediğiniz bir husus olduğunda lütfen Personel Belgelendirme Müdürlüğümüzle iletişime geçmekte tereddüt etmeyiniz. Ayrıca içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci en kısa zamanda ve sağlıklı bir şekilde geçirmek en büyük temennimizdir.

Bilindiği üzere personel belgelendirme faaliyetlerimiz kapsamında sertifika alan kişilerin, sertifika geçerlilik süreleri bitmeden yeniden belgelendirme başvurusunda bulunmaları durumunda, yeniden belgelendirme şartlarını karşılamaları halinde sertifika yenileme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Ancak içinde bulunduğumuz Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele süreci sebebiyle sertifika sahibi kişilerin yeniden belgelendirilmesi için gerekli olan eğitim ve sınav faaliyetlerimiz belirli bir süre ertelenmiştir.

2020 yılı Mart ayından itibaren Sertifika geçerlilik süreleri biten kişilerin, yeniden belgelendirme başvurusunda bulunmaları durumunda, mevcut işlerine devam edebilmesi ve sertifikanın kullanılamamasından ötürü herhangi bir mağduriyetin oluşmaması amacıyla Enstitümüz tarafından sertifika geçerlilik süreleri 6 ay süre ile uzatılabilecektir.

Bu çerçevede yeniden belgelendirme talebinde bulunan kişiler PBM-FR-MR-058 Olağan Dışı Olay veya Durum, Bildirim, Başvuru ve Değerlendirme Formunda yer alan taahhütnameyi imzalamalı, belge yenileme ücretini ödemeli ve Personel Belgelendirme Müdürlüğümüze (e-posta, kargo vb. yollarla) başvuruda bulunmalıdırlar.

 

Başvuru sahiplerinden 6 aylık belge kullanım ücreti tahsil edilecektir.


Şartların normale döndüğü uygun zaman dilimi içerisinde eğitim/sınav faaliyetleri düzenlenerek yeniden belgelendirme işlemleri, ilgili Personel Belgelendirme Programına göre gerçekleştirilecektir.

 

Gerçekleştirilecek olan yeniden belgelendirme eğitim/sınav faaliyetlerinin duyuruları web sitemiz üzerinden yayınlanacaktır.

 

PBM-FR-MR-058 Olağan Dışı Olay veya Durum, Bildirim, Başvuru ve Değerlendirme Formunu ve yatırılması gereken ücret bilgilerini dokümanlar kısmında bulabilir, iletişim bilgileri için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

/IcerikDetay?ID=2908&ParentID=2036

 


Dökümanlar (2)

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön