Ülkemizde Fotovoltaik Modül Üretimi Yapan Sanayicimize, Fotovoltaik Modül Test Laboratuvarı Ar-Ge Deneylerinde %10 İndirim Desteği TSE´den

Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü kuruluş yıldönümüne yaklaşırken, ülkemizin her yönden bağımsızlığını pekiştirecek, toplumsal refahını artıracak adımları atmak en önemli önceliğimizdir. Bu amaç doğrultusunda, sanayi ve teknoloji alanlarında elde edilecek başarıların ne kadar hayati olduğunun bilinciyle Ülkemizin Milli Standardizasyon, Test ve Belgelendirme kuruluşu olarak gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.

Ticaret ve teknoloji savaşlarının yaşandığı günümüz dünyasının kazananları; özgün, yenilikçi ve rekabetçi üretim yapan ülkeler olacaktır. Böyle bir konjonktürde, Ülkemizin Yenilenebilir Enerji Politikasında, Yerli ve Milli Enerji ile Enerji Bağımsızlığı yolunda kritik teknolojileri milli olarak geliştirebilmesi, yüksek teknoloji alanlarında rekabetçi ürün ve hizmetler sunarak değer zincirlerinde pay sahibi olabilmesi tercih değil bir mecburiyettir.

Güçlü sanayi altyapımız, firmalarımızın üretim esnekliği, nitelikli insan kaynağımız ve ekosistemimiz sayesinde önemli başarılara imza attık. Elbette bu başarılarla yetinmeyeceğiz. Milli Teknoloji Hamlesi ışığında dijitalleşen dünyada, pazar değil, yüksek teknoloji ve katma değer üreten öncü Türkiye için, Türk Standardları Enstitüsü olarak “Milli Teknoloji Güçlü Sanayi” vizyonunu gerçekleştirmede siz değerli sanayicimizin yanındayız.

Dinamik ve hızla gelişen Güneş Enerjisi Sektöründe fiyatı giderek ucuzlayan ve rekabet gücü hızla artan güneş enerjisinin dünyadaki yayılımı büyük bir hızla devam etmektedir Ülkemizde Fotovoltaik modül üretimi yaparak Ülkemiz enerjisine güç katan siz değerli sanayicimize TSE olarak Ankara’da Uluslararası standartlara göre akredite test hizmeti sunan “Fotovoltaik Modül Test Laboratuvarımız” ile stratejik paydaş ve çözüm ortağı oluyoruz. Laboratuvar altyapımızı ve uzman personel sayımızı artırarak daha hızlı hizmet olanağı sunuyor, Fotovoltaik Modül Test Laboratuvarımızda gelişen güneş enerjisi teknolojilerinde tasarım, Ar-Ge, Ür-Ge amaçlı özel deney taleplerinizde %10 indirim sağlıyoruz.

Türkiye'nin güneş enerjisi sektöründe hızlı gelişiminin artarak devam etmesini, yatırımlar ve yerli üretim ile dünyadaki payını artırmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla.

 

TSE Genel Sekreter Yardımcısı

H.ALPER TÜREDİ

Fotovoltaik Modül Test Laboratuvarı

Adres: 100.Yıl Bulvarı Cevat Dündar Caddesi

1236. Sk. No:1 Ostim-Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0312 592 51 05

E-posta:gdurukan@tse.org.tr

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön