TSE, Uluslararası Standardizasyon Konferansı Düzenliyor

 

Türk Standardları Enstitüsü, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanıyla yürütmekte olduğu ‘Standardizasyon Sisteminin Geliştirilmesi ve Farkındalığın Artırılmasına Yönelik Teknik Yardım Projesi’ kapsamında Uluslararası Standardizasyon Konferansı düzenliyor.

Dünya Standardizasyon Günü münasebetiyle düzenlenen Konferans, 14 Ekim 2021 Perşembe günü 10:00 – 16:30 saatleri arasında Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Otel’de gerçekleştirilecek.

Sanayiciler, tüketici dernekleri, akademisyenler, ilgili kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinin davetli olduğu Konferansa, Uluslararası Standardizasyon Kuruluşlarının temsilcileri de çevrimiçi olarak katılacak.

Türk Standardları Enstitüsü’nün ev sahipliğinde yapılacak olan Uluslararası Standardizasyon Konferansında, katılımcılar Türkiye’de ve uluslararası alanda standardizasyon çalışmaları hakkında bilgilendirilecek.

Standardizasyon Sisteminin Geliştirilmesi ve Farkındalığın Artırılmasına Yönelik Teknik Yardım Projesi Nedir?

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finansmanıyla TSE tarafından yürütülen “Standardizasyon Sisteminin Geliştirilmesi ve Farkındalığın Artırılmasına Yönelik Teknik Yardım Projesi”, standardizasyon çalışmalarına profesyonel bir yaklaşım getirecek yeni bir sistemin kurulması yoluyla standardizasyon çalışmalarını 81 ile yaymayı; etkinliğini, verimliliğini ve paydaş katılımını iyileştirerek standardizasyon konusunda kamuoyu bilincini oluşturmayı hedefliyor.

Proje kapsamında hazırlanan çevrimiçi Standardizasyon Platformu aracılığıyla, standardizasyon süreçlerine ilgili tarafların katılımının sağlanması amaçlanıyor.

Proje kapsamında; ürün ve hizmetlerin kalite gereklerini oluşturmak için standartların belirlenmesi sürecinde tüketicilerin, üreticilerin ve üniversitelerin katkısının önemini vurgulamak ve katılımcı yöntemlerle yeni stratejiler oluşturmak amacıyla ‘Standartlara Yön Ver!’ temalı Bilgilendirme ve Farkındalık Kampanyası yürütülüyor. Kampanya çerçevesinde Türkiye’nin çeşitli illerinde farkındalık ve bilgilendirme seminerleri düzenlenmekte olup, bu seminerler ile toplamda 2000 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

"Standartlara Yön Ver!" Farkındalık ve Bilgilendirme Kampanyası ile

  • Standardizasyon konusunda kamuoyu bilincinin oluşturulması,
  • Standartların belirlenmesi sürecinde tüm paydaşların iş birliğinin öneminin vurgulanması,
  • Proje kapsamında hazırlanan Standardizasyon Platformunun tanıtımının yapılması,
  • Çevrimiçi Standardizasyon Platformu aracılığıyla, standardizasyon süreçlerine ilgili tarafların katılımının sağlanması,
  • Standardizasyonda TSE ve hedef grupların rolleri ve sorumlulukları hakkında bilgi verilmesi amaçlanıyor.
Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön