32. Ulusal Bilişim Kurultayı, CITEX 2015

32. Ulusal Bilişim Kurultayı ve Fuarı Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından, 3-5 Aralık 2015 tarihleri arasında, ATO Congresium’da düzenlendi.

Birbirinden ilginç ve yenilikçi ürün, hizmet, proje ve fikirlerin sergilendiği Bilişim 2015&CITEX 2015 etkinliğinde, Türkiye bilişim sektörünün geleceğini ilgilendiren birbirinden önemli konular, alanında uzmanların katkılarıyla ele alınıp, Türkiye'nin bilişim geleceğinin rotası çizildi.

Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği, yazılım alanında yetişmiş işgücü gereksinimleri ve insan kaynağının geliştirilmesi, yazılım altyapısının güçlendirilmesi, yazılım ihracatı ve yazılım telif hakları ve sınai mülkiyet hakları ile ilgili düzenlemeler yapılması konularında gerçekleştirilen panelde TSE Bilişim Teknolojileri, Test ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mariye Umay Akkaya konuşmacı olarak yer aldı. Yine Siber Güvenlik Standartları ve Belgelendirmeleri konusunda Mariye Umay Akkaya ve TSE Siber Güvenlik Eğitimleri, Belgelendirmesi ve Sızma Testi Uzmanlığı konularında Ferhat Işık, bildiri sunumu yaparak katılımcılara Enstitümüzün bilişim ve siber güvenlik alanlarındaki faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Ayrıca etkinlik boyunca TSE standına ziyarette bulunan katılımcılara, alanında uzman personellerimiz tarafından bilgilendirme yapıldı.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön