Bilişim Sektörü ITP 2015´te Buluştu...

Semor Organizasyon A.Ş. tarafından on yıldır bilişim sektörünün en kritik konularının ele alındığı “Bilişim Profesyonelleri Semineri”  12 -15 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya Belek’de yapıldı.

Kamu kurumlarının bilgi işlem yöneticilerinin katıldığı toplantı, Başbakanlık, Adalet Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Turizm ve Kültür Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TÜBİTAK, Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Sermaye Piyasası Kurumu (SPK), Türk Patent Enstitüsü (TPE), İzmir Büyükşehir Belediyesi, İntel Security, İde Danışmanlık, Microsoft, Oki, Oracle, TürkPara, Biltekhaber, BThaber, KobiEfor ve Telekom Dünyası tarafından desteklendi.

‘Nesnelerin İnterneti ve Giyilebilir Teknolojiler’ ana temasıyla düzenlenen ve açılışını Semor Organizasyon A.Ş. Genel Müdürü Nezih Kuleli’nin yaptığı seminere çok sayıda sektör yöneticisi ve temsilcisi katıldı.

Bilişim Teknolojileri Test ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kamu Güvenliği Ağı Veri Paylaşımı ve bilişim konularında çok önemli hizmetleri yerine getiren Türk Standardları Enstitüsü (TSE), seminerde bir stant ile yer aldı. TSE Bilişim Teknolojileri Test ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mariye Umay Akkaya ise seminerde konuşmacı oldu.

Kamu Güvenliği veri paylaşım protokolü, yükümlülükleri, veri paylaşım türleri ile nesnelerin internetinin gelişim ve güvenlik süreçleri hakkında bilgilerin verildiği seminerde Umay Akkaya, Kamu Güvenliği (Ağı) Paylaşım Kriterlerine değinerek Enstitü tarafından çıkarılan 28 adet Siber Güvenlik Kriterlerinin kapsadığını alanı, amacını ve nerelerde uygulandığını anlattı.

Ayrıca Güvenlik Merkezi Log Yönetimi, Güvenli Web Servisleri, Sızma Testleri,  kayıtların güvenli saklanması konularına değinen Akkaya, Kripto modül, Ortak Kriterler Standardı (Değerlendirme Seviyeleri ve Süreleri) ve 2016’da belgelendirme yapılacak yeni alanlar (Bulut Bilişim ISO IEC 27018, BT İş Sürekliliği (ISO IEC 27031), Adli Bilişim Uzmanı, Pardus Göç Uzmanı) hakkında da bilgi vererek konuşmasını noktaladı.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön