Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı

34. Enerji Verimliliği Haftası'nın en önemli etkinliği olan 6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF), 14-17 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center'da yapıldı. Enerji verimliliği alanında Türkiye'nin en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olan ve ana gündemini enerjide tasarruf sağlayacak projelerin oluşturduğu EVF'nin açılışını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yaptı.

Fuar alanında yer alan Türk Standardları Enstitüsü (TSE) standını ziyaret eden Bakan Yıldız'a TSE'nin enerji verimliliği alanındaki laboratuvar yatırımları ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

 TSE, enerji verimliliği alanında 2014'te hizmete giren Klima Laboratuvarı, Solar Laboratuvarı, Fotovoltaik-Güneş Enerjisi ve Termal (Isıl) Güneş Enerji Sistemleri Laboratuvarı gibi yatırımlarının yanısıra Beyaz Eşya (Çamaşır, Bulaşık Fırın, Buzdolabı, Soğutucular ve TV) enerji etiketlenmesi, Güvenli Yeşil Bina Belgelendirmesi ve TS ISO EN 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgelendirmesiyle hizmet vermektedir.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön