Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi´nde "Kalite Yönetimi Temel Eğitimi" verildi.

Mustafa Kemal Üniversitesi'ndeki (MKÜ) fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokul sekreterleri ile idari birimlerde görev yapan şube müdürlerine TSE Uzmanı Bilge Işıklar tarafından “Kalite Yönetimi Temel Eğitimi” verildi. 

Personel Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından MKÜ Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, üniversite olarak kaliteye büyük önem verdiklerini belirtti. Kalitenin sadece yöneticinin üstesinden gelebileceği bir şey olmadığını vurgulayan Prof. Dr. Eren, “Kalite bir felsefedir. Bu felsefenin bütün çalışanlar tarafından benimsenmesi gerekir. Bütün çalışanların kalite bilincine sahip olması ve bütün çalışanların kalite konusunda çaba göstermesi, gayret göstermesi ve sorumluluk üstlenmesi gerekir” dedi.

Eren, üniversitenin kalite yolculuğunda TSE’yi tercih ettiğini söyledi: “Kaliteye talip olmak istiyorsak kurum içinde bir standardın olması gerekir. Dünyada çok farklı kurumlar tarafından geliştirilen bu standartların ülkemizde de çeşitli örnekleri var. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kalite standartları konusunda Türkiye’de en çok kabul gören kurumlardan bir tanesi. Biz de Türk Standartları Enstitüsü ile birlikte kalite yolculuğuna çıktık. Uzun süredir bu yolculuk devam ediyor. Sonu olmayan bir yarış olarak nitelendirilen kalitede ‘biz olduk’ demek çok büyük bir tehlikedir. Bu nedenle hem eğitimlerimiz devam edecek hem kalite konusundaki incelemelerimizi sürdüreceğiz.”

Rektör Yardımcısı Eren’in konuşmasının ardından program, TSE Uzmanı Bilge Işıklar’ın “Kalite Yönetimi Temel Eğitimi” ile devam etti.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön