Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğünde Kalite Etkinliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, ‘Standartların önemi, standardizasyon ve kalite” konuları ele alındı. Etkinlik kapsamında, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) önemine işaret edilerek, alınan her üründe TSE damgasının aranması gerektiği vurgulandı.

Kalite kavramının yazılı olarak, dünyada ilk kez, “Kanunname-i İhtisab-ı Bursa” adı altında Sultan 2. Beyazıd Han döneminde Bursa’da yayınlandığına işaret eden TSE Başaraştırmacısı Mustafa Karaman, kalite olgusuyla Anadolu coğrafyasının yüzyıllardır tanışık olduğunu belirtti.

TSE damgası taşımayan ürünlerin alınmaması gerektiğine işaret eden Karaman, can ve mal güvenliği ile ekonomik kalkınmanın sağlanabilmesi için bunun hayati önemi bulunduğunu vurguladı.

TSE Bursa İl Koordinatörü Mithat Kaleoğlu da ekonomik kalkınma ve teknolojik gelişme adına TSE’nin pek çok projeye imza attığını belirterek, alınan ürünlerde TSE damgasının bulunmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

BUSKİ personelinin ilgiyle takip ettiği etkinlikte, TSE Bursa İl Koordinatörü Mithat Kaleoğlu, Başaraştırmacılar Mustafa Karaman, Uğur Özdeniz ve TSE Bursa Araç Proje Müdürü Hakan Karaçengel hazır bulundu. 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön