Bursada 2016 Yılı Kalite Yılı Projesinin Kapanış Toplantısı Yapıldı

Bursa’da 43 sivil toplum kuruluşu, kamu kurum ve kuruluşları tarafından yürütülen ‘2016 Yılı Kalite Yılı’ projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerin kapanış toplantısı, Türk Standartları Enstitüsü(TSE) Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Yazar ve proje paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

TSE Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Yazar konuşmasında, Enstitü olarak ‘2016 Yılı Kalite Yılı’ etkinliklerinde paydaş olarak yer almaktan dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi. Yazar şöyle konuştu: “Ülkemizin güzide bir kuruluşu olan TSE kalitenin adıdır. Yıllardır standardizasyon ve kalite için gayret sarf ediyoruz. Kapasitemizi ve vizyonumuzu her geçen gün daha da büyütüyoruz. Emin ve ehil ellerde olduğu müddetçe kalitenin adının geçtiği her yerde varız. ‘2016 Yılı Kalite Yılı’ projesini sahiplenmemiz ve paydaşı olmamız da bu yüzden.”

Projeyle ilgili çalışmaları nedeniyle KALBİR Başkanı Prof. Dr. Erkan Işığıçok ve ekibine teşekkür eden Yazar, Bursa’nın kaliteyi hakeden bir şehir olduğunu vurguladı. Bursalı sanayicilerin de standardizasyon hakkında yeterli bilgiye sahip olduğu belirten Yazar; “TSE bünyesinde faaliyet gösteren Ayna Komitelerinde Bursalı sanayicilerin daha etkin yer almasını arzu ediyoruz. Standardizasyon çalışmalarında desteğinizi istiyoruz” diye konuştu.

Projenin paydaşları adına açıklamalarda bulunan Kalite Birliği Derneği(KALBİR) Başkanı Erkan Işığıçok ise, “43 paydaşımızla birlikte başlattığımız kalite seferberliği kapsamında; seminerlerimiz, toplum katmanlarının bütününe açık olarak gerçekleştirildi. Bu etkinliklerde kalite olgusunun toplumların gelişiminde ne denli büyük öneme sahip olduğunu vurgulamayı amaçladık. Eğitim etkinliklerimizden kesinlikle herhangi bir ücret talep etmedik. Amacımız, başlattığımız eğitim seferberliği kapsamında, toplumun her kesimini kalite kavramıyla tanıştırabilmekti” diye konuştu.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası(BTSO) adına konuşan Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran ise konuşmasında, ‘2016 Yılı Kalite Yılı” projesini yakından takip ettiklerini anlattı. Duran; “Kalitenin çok önemli olduğunun farkındayız. BTSO’daki görev süremiz içinde kalite faaliyetlerinin tamamına destek olduk. Bu vesileyle ‘2016 Yılı Kalite Yılı’ organizasyonunu ise çok önemsedik, elimizden geldiği kadar bütün etkinliklere katılmaya çalıştık. Organizasyonda emeği geçenleri tebrik ediyoruz” diye konuştu.

Kapanış toplantısında ayrıca; Bursa Platformu Derneği Başkanı Suat Gülçimen, Rumelili Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği (RUMELİSİAD) Başkanı Erol Kılıkçıer, Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam, Türkiye Orta Ölçekli Sanayiciler ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Bursa Destekleme Derneği Başkanı İsmail Hakkı Kavurmacı ve TSE Başaraştırmacısı ve KALBİR Başkanvekili Mustafa Karaman da söz alarak projeyle ilgili görüşlerini dile getirdi.

Programının sonunda toplantının gerçekleştirildiği Kahve Trendi Kafe’ye TSE’den aldığı Hizmet Yeterlilik Belgesi(HYB) verildi.  İşletme Müdürü Şahin Sevinç, TSE tarafından belgelendirildiklerinden dolayı gurur duyduklarını belirtti.

Toplantı, katılımcılara TSE tarafından Türk bayrağı takdim edilmesi ile sona erdi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön