TSEden Toros Üniversitesine Kalite Yönetim Sistem Belgesi

Toros Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Türk Standardları Enstitüsünden (TSE) Kalite Yönetim Sistem Belgesi aldı.

Üniversitenin Bahçelievler Kampüsü'nde düzenlenen törene Toros Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, Rektör Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Genel Sekreter Reşit Aşkın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aziz Ertunç, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Servet Özgür ve akademisyenler katıldı.

Eğitimin kalitesini arttırma adına üniversite olarak çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirten Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Çukurova Kalkınma Ajansı'nın desteklediği proje kapsamında üniversitede çalışan 25 kişiyi kalite yönetim standartları konusunda belgelendirdiklerini belirtti. Rektör Özdemir; "Biz üniversite olarak eğitimin standartlarını arttırma adına çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu akreditasyon ile Meslek Yüksekokulumuzdaki bütün formlar, bütün arşivler, işlemler standardize oldu. Ben şimdi hedef gösteriyorum EFQM mükemmellik modeline doğru gidip o belgeyi almak için çalışacağız. Bugün bu bayrağın Toros Üniversitesi semalarında dalgalanması demek, bizden hizmet alan insanların güvenle bakması demektir" dedi.

Tören öncesi açıklamalarda bulunan Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren ise eğitim standartlarında dünya normlarını yakalayarak öğrencilerin rekabet koşullarını düzenlemelerinin önemine dikkat çekti. Özveren; "İyi bir eğitim her öğrencinin hakkı her anne babanın görevidir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte dünya artık sanıldığından çok daha küçük bir yer haline geldi. Eskiden bir mühendislik öğrencisi sadece kendi şehrindeki, kendi, bölgesindeki, kendi ülkesindeki mühendislerle rekabet ederken, şimdi bu rekabet sınırların ötesine taşındı. Biz Toros Okulları olarak öğrencilerimizin küresel boyutta diğer öğrencilerle aynı şartlarda eğitim görmeleri adına çalışmalar yürütüyoruz. Geçtiğimiz eğitim öğretim dönemlerinde Ulusal ve Avrupa Kalite etiketine layık görüldük. Ayrıca Avrupa'da yabancı dil eğitim ve öğretim alanında eğitimin kalitesini belgeleyen en önemli kuruluş olan Avrupa Dil Eğitimi Kalite Denetim Konseyi tarafından Eaquals Akreditasyonu aldık. Şimdi de üniversitemiz Türk Standartları Enstitüsü tarafından Kalite Yönetim Sistemi Akreditasyonuna layık görüldü. Bu ve buna benzer akreditasyonlar ülkemiz eğitim sistemi için ayrı bir önem arz ediyor" dedi.

Tören konuşmaların ardından TSE bayrağının üniversite yönetimine teslim edilmesi ile sona erdi. 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön