5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı´nda...

HHB Fuar Organizasyon Reklam Ltd. Şti tarafından düzenlenen ve Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen “5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı”nın açılışı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı olmak üzere birçok yerli ve yabancı konuğun katılımıyla gerçekleşti.

Akıllı şehir ve şebeke teknolojilerini tanıtırken ulusal ve uluslararası platformda sektör liderlerini de İstanbul Kongre Merkezi’nde buluşturan “5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şiherler Kongre ve Fuarı” (ICSG İstanbul 2017)na,  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türk Standardları Enstitüsünün (TSE) yanı sıra başta Turkcell, Siemens, Aselsan, Oracle, SAP ve G3 PLC olmak üzere birkoç yerli ve yabancı firmalar katılım sağladı.

Türk Standardları Enstitüsünün (TSE) standını ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Enstitü faaliyetleri hakkında bilgi aldı. 1992 yılında tanışıp yer aldığı Kalite Yönetim Sistemi’nin önemine değinen Baraçlı, Türk Standardları Enstitüsünün gerek faaliyetleri, gerekse yayınları ile kamuoyuna ışık tuttuğunu, üretici ve tüketiciye büyük katkı sağlayan önemli bir kuruluş olduğunu dile getirdi.

Akıllı Şebekeler ve Sistemler, Faturalama, Siber Güvenlik, Otomasyon, IOT, Akıllı Kent Teknolojileri, Kentsel Dönüşüm, Bulut Bilişim gibi birçok ürün ve hizmet sektörünü bir araya getiren “ICSG İstanbul 2017 Kongre ve Fuarı’nda yer alan TSE yetkilileri, katılımcı ve ziyaretçilere, Enstitü faaliyetlerinin yanı sıra özellikle, Siber Güvenlik ve Standardizasyon, Bilgi Güvenliği, Veri Merkezleri ve Güvenliği ile belgelendirme faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön