Mersin Büyükşehir Belediyesi, TSEden Çevre Yönetim Sistem Belgesi aldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem Belgesi almaya hak kazandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen belge törenine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Vali Vekili Süleyman Deniz, TSE Genel Sekreter Yardımcısı Aykut Kırbaş, TSE Adana Bölge Koordinatörü Salih Toğaç, KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu ile Belediye Meclis üyeleri ve çalışanlar katıldı.

Törende konuşan Mersin Vali Vekili Süleyman Deniz, "Günümüz insanının çevreye olan duyarlılığının artması hem kamu kurum ve kuruluşlarının hem de üretici firmaların çevresel sorunlara daha duyarlı davranmalarını sağlamaktadır. Çevre Yönetim Sistem Belgesi'ni Büyükşehir belediyesinin almasından gerçekten gurur duyuyorum. Sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşayabilmeyi diliyorum" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise konuşmasında Belediye olarak çevre konusunda hayata geçirdikleri plan, proje ve faaliyetlerini ve aldıkları ödülleri anlattı. Kocamaz, "TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi, 'Mersin'e Kalite Yakışır' sloganıyla başlattığımız EFQM Mükemmellik Modeli ile ilgili çalışmalarımız kapsamında son derece önemli bir adımdır. Elbette hedefimiz belge ya da ödül almak değildir. Bizim öncelikli hedefimiz belediyemizin tüm faaliyetlerinde çevrenin korunmasını esas almak, çevre sorunlarını tamamen çözmüş örnek bir belediye olmaktır” diye konuştu.

TSE Genel Sekreter Yardımcısı Aykut Kırbaş ise, "Bu belgenin hem belediyemize, hem de vatandaşlarımıza çok güzel sonuçlar getirmesini temenni ediyorum. Belediyemizin iş sağlığı ve güvenliğiyle alakalı çalışmaları da devam ediyor, aralık ayında inşallah belgelendirme tetkikleri olacak. Belgemizin başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm Mersin halkına hayırlı olmasını diliyorum. Kalite Yönetim Sistemleri'nin temel prensibi liderliktir ve bu işe de liderlik eden Büyükşehir Belediye Başkanımızdır. Onun nezdinde emeği geçen tüm belediye çalışanlarımıza da saygılarımı sunuyorum" diye belirtti.

Konuşmaların ardından TSE Genel Sekreter Yardımcısı Aykut Kırbaş, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem Belgesi'ni takdim etti. 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön