TSE, 5. Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı´na katıldı

Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği’nin desteği ile TURAB Fuarcılık tarafından ‘5. Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’, ‘3. Tarım ve Tarım Teknolojileri Fuarı’ ve Türk – Arap Otel, Kafe, Pastane Ekipmanları Ağırlama, Konaklama Teknolojileri, Ev Dışı Tüketim Fuarı’  eş zamanlı olarak düzenlendi.

TSE’nin de bir stant ile katıldığı fuar organizasyonlarında katılımcı ve ziyaretçilere, Enstitünün faaliyetleri, projeleri, yatırımları ve gıda alanındaki belgelendirme hizmetleri ile GMP Belgesi (İyi Üretim Uygulamaları) çalışmaları anlatıldı.

Ayrıca, Enstitü uzmanları katılımcılara, ulusal ve uluslararası standardizasyon çalışmalarına ülkemizden sektör temsilcilerinin katılımını sağlamak üzere kurulan Ayna Komiteler hakkında bilgi verdi, standartlara ulaşım, standart satın alma ve abonelik işlemlerine ilişkin detayları anlattı.

Fuara Arap ülkelerinden hükümet kuruluşlarının yetkilileri ile üretici ve yatırımcı firmaların temsilcileri, Türkiye’den özel sektör kuruluşları temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön