Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi; TSE´den Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgelerini aldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(MASKİ), Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) Kalite Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazandı.

 

Belge takdimi için düzenlenen törene Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, TSE Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Rıza Buğra Okumuş ve  TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz katıldı.

 

TSE Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Okumuş, MASKİ'yi tebrik ederek; "2018 yılı Ekim ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz denetimlerimizde gördük ki burada sistem çok güzel yerleşmiş. MASKİ Genel Müdürlüğü bu belgeleri almayı hak etti. Emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu.

 

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu ise yaptığı konuşmada aylar süren bir çalışmanın sonucunda belge almaktan büyük onur duyduklarını anlattı: " Türkiye'de bulunan mevcut 30 su ve kanalizasyon idaresi içerisinde bu belgeleri aynı anda alan ilk su ve kanalizasyon idaresi olduk. 12 idare belge sahibi ama biz bu 3 belgeyi eş zamanlı alarak fark yarattık, çok mutluyuz.”

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da şöyle konuştu; " MASKİ,  2014'teki büyükşehir süreciyle birlikte çok hızlıca kendi kurumsal altyapısını tamamladı ve ilk günden beri kaliteden hiç taviz vermeden bir hizmet anlayışı ortaya koydu. Değerli genel müdürüm de almış olduğu bayrağı çok daha ileriye taşıyarak, aynı hizmet kalitesinin standardını daha ileri taşıdı. MASKİ, hizmet binasının her noktasından sahadaki çalışma düzenine, personelinin kıyafetinden, müşterileriyle olan diyaloguna ve çağrı merkezine gelen telefonlardaki görüşmelerine kadar gerçekten ülkemizdeki örnek kurumlarımızdan birisi. Bundan dolayı başta genel müdürümüz olmak üzere emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum."

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön