Türk Asansör Sektörü Uluslararası Asansör Fuarı’nda buluştu….

Asansör sektörünün global zirvesi olarak bilinen “Asansör İstanbul”, İFO İstanbul Fuar Hizmetleri A.Ş organizasyonu ve Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD)’nin destekleriyle 21 – 24 Mart 2019 tarihleri arasında “16. Uluslararası Asansör Fuarı” İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.

Türk asansör sektörünün en büyük buluşma noktası olan İstanbul Asansör Fuarı’na TSE bir stant ile katıldı.

Asansör kabininden otomatik kapı sistemlerine, elektronik aksamlardan güvenlik sistemlerine ve aksesuarlarına kadar pek çok ürünün sergilendiği fuarda, TSE standını ziyaret eden katılımcı ve ziyaretçilere Enstitü faaliyetleri, projeleri, özellikle Hizmet Yeri Belgelendirme (HYB) ve CE işaretlendirmesi hakkında bilgi verildi.

A Tipi Akredite Muayene Kuruluşu olan ve 2012 yılı itibariyle binalarda kullanılan asansörlerin kontrollerini yapmakta olan Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Belediyeler ile yapılan protokoller çerçevesinde asansör periyodik muayene faaliyetlerine başlamıştır.

Dünyada asansör endüstrisinin ticari, teknik ve idari olarak nereye doğru gittiği konularının konuşulacağı oturumda, ELA Başkanı Roberto Zappa, CEN TC10 Asansörler Komitesi Başkanı Esfandiar Ghariban, CEN TC10 EN 81-77 Çalışma Grubu Koordinatörü Paolo Tattoli’nin konuşmacı olacağı oturumu, Ulvi Kadakal yönetecek.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön