TSE, Eurasia Rail Fuarı İçin İzmir’de…

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), 10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında, dünyanın en geniş kapsamlı 3’ncü demiryolu fuarından biri olan “Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı (Eurasia Rail)”’na katıldı.

İzmir’de gerçekleştirilen Eurasia Rail 2019 Fuarı’nda, demiryolu belgelendirme alanında ulusal ve uluslararası birçok firmayla temas kuruldu. Özellikle DeBo yetkinliği, laboratuvar altyapısı ve test imkânlarına yönelik gelen sorularla ilgili detaylı bilgilendirmeler yapıldı. 

Uluslararası belgelendirme kuruluşları, demiryolu araç ve bilesen imalatçıları Enstitümüzün faaliyetleri hakkında bilgi aldılar. Demiryolu belgelendirme faaliyetleri başlığı altında sertifikalandırma, testler ve bunların beraberinde yürütüleceği proje görüşmelerinin ilk adımları atılmış oldu. İlgili firmalar Enstitümüze davet edildi ve birçok firma da kendi faaliyet kapsamlarını tanıtmak amacıyla Enstitümüzü kendi tesislerine davet etti. 

Demiryolu belgelendirme alanı ve bu alanın alt başlıklarında yapılması zorunlu olan ya da ihtiyari görülen testlerin yapılmasıyla ilgili sorumlu kişilerin bağlantı sağlaması amacıyla ön görüşmeler yapıldı.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön