Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Kalitesini Tescilledi

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi, Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE) TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi almaya hak kazandı. Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi konferans salonunda yapılan belge takdim törenine; Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Kaymakam Hakkı Uzun, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel, TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş, Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan ile akademik ve idari personel katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel; " Kalite çalışmaları sayesinde fakültemizde; standart sağlandı, bakış açımız gelişti, daha sistematik çalışmaya başladık, riskleri erken fark etmeye başladık ve risk yönetimi kolaylaştı, kaynaklar belirlendi, öğrenci odaklı yaklaşım gelişti, birimler arası etkili koordinasyon ve iş birliği sağlandı" dedi.

TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş ise konuşmasında fakültenin kalite yönetim sistemi belgesi almak için büyük çaba gösterdiğini belirterek, TSE ile Akdeniz Üniversite arasında işbirliğinin başarılı bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ise; "2015 yılında kurulmuş ve 2017 yılı itibariyle eğitim öğretime başlamış Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültemizin bu kadar kısa sürede eğitim öğretimde kalite standartlarını yakalayarak, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini aldığını görmek hepimiz için gurur verici. Akdeniz Üniversitesi olarak tüm paydaşlarımızın gereksinim ve beklentilerini karşılamak üzere eğitim, araştırma ve hizmet süreçlerimizi en üst seviyeye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızın temelinde üniversitemizin tüm birimlerinde oluşturduğumuz toplam kalite yönetim anlayışına uygun sürdürülebilir bir kalite kültürü anlayışı yer alıyor. Bugüne kadar yaptığımız kalite çalışmaları kapsamında 8 akademik birimimiz, 1 idari birimimiz ve hastanemiz kalite belgesi almaya hak kazandı. Ancak Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi kalite belgesini kampus alanı dışında ilk alan fakülte olması bakımından ayrı bir önem taşıyor" diye ifade etti.

Tören, belge takdiminin ardından sona erdi. 

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön