Serdar Plastik´e Güvenli Üretim Belgesi

Dünyanın çok sayıda ülkesine plastik parça tasarımı, kalıp üretimi ve enjeksiyon ihracatı yapan Serdar Plastik, üretimini TSE COVID-19 Güvenli Üretim ile belgelendirdi. Süreçlerini Türk Standardları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından hazırlanan kılavuza göre yürüten kuruluşa güvenli üretim belgesini Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede verdi.

COVID-19 ile mücadele etmek, sanayi kuruluşlarında çalışanların, ilgili paydaşların sağlığını korumak, üretimde devamlılığı sağlamak için TSE liderliğinde, TSE COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu hazırlanmıştı.  Kılavuzla; kuruluşların enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürleri hakkında bilgi sahibi olması amaçlanmıştı. Kılavuz, firmalara salgınla mücadele ederken yol gösterdi, aynı zamanda salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesini de sağladı. Bu kapsamda süreçlerini kılavuza göre yürüten çok sayıda sanayi işletmesi TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi ile belgelendirildi.

İş yeri faaliyetlerini TSE’nin hazırlamış olduğu kılavuza göre yürüten Ankara merkezli Serdar Plastik de TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi ile belgelendirildi. Serdar Plastik yöneticileri güvenli üretim belgesini Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin elinden aldı. Güvenli Üretim Belge Töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
Serdar Plastik, dünyanın çok sayıda ülkesine; plastik parça tasarımı, kalıp üretimi ve enjeksiyon gibi sanayi ürünleri ihraç ediyor. Geçtiğimiz temmuz ayı itibariyle 475’in üzerinde sanayi kuruluşu TSE tarafından Güvenli Üretim Belgesi ile belgelendirildi.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön