ABC Okulları´na "Okulum Temiz Belgesi"

ABC Okulları, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) denetimlerinden geçerek “Okulum Temiz Belgesi”ni aldı.  

Okulum Temiz belgesi için ABC Okulları Göksü Kampüsü’nde belge töreni düzenlendi. Törene; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Sanayi Ürünleri Güvenliği Genel Müdürü ve TSE Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bozdemir,  TSE Genel Sekreteri Aykut Kırbaş, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, ABC Okulları Genel Müdürü İbrahim Gündüz ile okulun eğitim kadrosu katıldı.

Törende konuşan Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, “Etimesgut ilçemizdeki diğer okullar da bu standartları sağlayarak belgeyi almaya hak kazanacaklardır. Bu anlamda diğer okullarımızın yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını biliyorum” dedi.

“Büyük Bir İlgi Var”

TSE Genel Sekreteri Kırbaş, Milli Eğitim Bakanlığı ile 1 ayı aşkın süren karşılıklı uzun görüşmelerin sonunda Okulum Temiz Belge sürecini başlattıklarını ifade etti. Kırbaş konuşmasında şunları kaydetti:

“Uluslararası kaynaklardan, Dünya Sağlık Örgütü ve Bilim Kurulumuzun kaynaklarından, hocalarımızın tecrübelerinden yararlandık. Bunları sahadaki tecrübelerimizle bir araya getirerek okullarımız için Okulum Temiz Belgelendirme sürecini başlatmış bulunuyoruz ve şu anda okullarımızdan bu belgeye büyük bir ilgi var. Birçok okulda denetimler devam ediyor. İnşallah çocuklarımız için siz öğretmenlerimizin eğitimleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir eğitim-öğretim yılı olur.”

“TSE ailesine teşekkür ediyorum”

ABC Okulları Genel Müdürü İbrahim Gündüz ise “Çok zor bir dönemden geçtik. Bu süreci atlatıp bir an evvel öğrencilerle bir araya gelmeyi arzuladık. Yaz döneminde bunun için çok ciddi hazırlıklar yürüttük ve bugün bu belgeyi almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu standartların hazırlanmasında emeği geçen TSE ailesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Törenin sonunda ABC Okullarına, Okulum Temiz Belgesi takdim edildi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön