ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları´na Okulum Temiz Belgesi

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) denetimlerini tamamlayan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Geliştirme Vakfı Okulları “Okulum Temiz” belgesi ile belgelendirildi.

TSE Başkanı Şahin, ODTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının “Okulum Temiz” belgesi teslim törenine katılmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti. TSE’nin COVID-19 salgını sürecindeki faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Şahin, şöyle konuştu:

“Bu süreçte kurum olarak tüm kaynak ve imkanlarımızı COVID-19 ile mücadelede seferber ettik. Öncelikle yıkanabilir bez maskeler için TSE K 599 kriterini belirledik. Ardından İhracatımızın bel kemiğini oluşturan sanayi tesislerimizde üretimimizin aksamaması için COVIID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nu hazırladık. Hizmet sektörümüz için ‘TSE COVID-19 Güvenli Hizmet’ kılavuzumuzu hazırladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte turizm sezonu öncesinde bir belgelendirme modeli oluşturduk. Arkasından Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte bugünün de konusu olan ‘Okulum Temiz’ belgesi çalışmasını yaptık. YÖK ile bilgi paylaşımının artırılması, teknik alanlarda iş birliğinin geliştirilmesi için bir protokol imzaladık. Son olarak da alışveriş merkezleriyle bir belgelendirme sürecine girdik. Kısacası elbette bir belgenin her şeyi halletmesi söz konusu değil, ama bu en azından ‘Biz bu sürecin farkındayız, tedbirlerimizi aldık’ kararlılığının bir göstergesidir.”

ODTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının çalışmalarını hatırlatan Şahin, “Okulumuzda gösterilen özverinin, bizi referans göstererek yapılan çalışmaların sonucunda bunu bir belgeyle taçlandırılmasını takdir ve minnetle karşılıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı sonuçlara vesile olur.” diye konuştu.

Törenin sonunda ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’na “Okulum Temiz” Belgesi takdim edildi.

 

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön