Ankara Sanayi Odası (ASO) 1.Organize Sanayi Bölgesine (OSB) Güvenli Hizmet Belgesi

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) denetimlerinden başarıyla geçen Ankara Sanayi Odası (ASO)  1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) “TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi” almaya hak kazanarak Ankara’da bu belgeye sahip olan ilk Organize Sanayi Bölgesi oldu.

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’in yanı sıra TSE Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Alper Türedi, Deney ve Kalibrasyon Merkezi Başkanı Dr. Metehan Çalış, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Müdür Yrd. Kamil Sunal da katıldı.

“ASO 1.OSB ülkemiz sanayisi için çok önemli bir organizasyon”

Toplantıda konuşan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin sözlerine “Güvenli Hizmet Belgesi” almaya hak kazanan ASO 1.OSB’yi tebrik ederek başladı. Salgın döneminin hayatın her alanında, sürdürülebilirliğin temin edilebilmesi için tedbirlerden oluşan yeni bir yaşam düzeni getirdiğini ifade eden Şahin, üretim, hizmet ve turizm sektörlerinde tedbirlerin bir araya getirildiği güvenli üretim, güvenli hizmet sektörlerinin nasıl olabileceği ile ilgili bir çalışma yaptıklarını, bu belgelerin aynı zamanda güvenin de bir timsali olacağını ifade etti.

TSE’nin hijyen, enfeksiyon önleme ve kontrol belgelendirme programı şartlarını yerine getirip belge almaya hak kazanan ASO 1.OSB’nin, üretime ve istihdama olan katısının dışında gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleriyle Ankara’nın nitelikli bir sanayi şehri olduğunu ispatlayan çok önemli bir organizasyon olduğu belirten Şahin, ülkemize gelen yabancı misafirlerimizin Ankara'nın tarihi tanıtımı ve doğal güzelliklerinin dışında mutlaka burayı ziyaret edip Ankara sanayisinin imkân ve kabiliyetlerini en iyi şekilde tanıtılmasının altını çizdi.

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş ise alınan “Güvenli Hizmet Belgesi” ile salgının başladığı ilk günden itibaren aldıkları önlem ve tedbirleri bir nevi taçlandırdıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Gerek bireyler gerekse de kurumlar olarak hep beraber zorlu bir sınavdan geçiyoruz. Bu sürecin en az hasarla atlatılması için ülke genelinde önemli çalışmalar yürütülüyor. Devletimiz, sağlık çalışanlarımız ve TSE başta olmak üzere tüm kurumlar salgınına karşı önemli mücadele vermektedir. ASO 1.OSB olarak bizde üretim yapan tüm işletmelerimize elimizden gelen bütün destekleri sağlıyoruz. Salgın ile mücadelede işletmelerimize örnek olmak adına belgelendirme çalışmalarına başladık ve kısa süre içerisinde gerekli şartları sağlayarak TSE tarafından belgelendirildik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından “TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi” ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş’a takdim edildi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön