MEB DESTEK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ´NE GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) denetimlerini geçen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisler ve İşletmeler Daire Başkanlığı Yemekhane Koordinatörlüğü TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesini almaya hak kazandı.

TSE’de düzenlenen belge törenine TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak ile diğer ilgililer katıldı.

MEB ile pandemi sürecinde birlikte yapılan çalışmalarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden TSE Başkanı Şahin, “Güvenli Üretim Belgesi için yapılan başvuru üzerine TSE denetçisi arkadaşlarımız tetkiklerini tamamlamışlar. Umarım milletimiz bu süreci en sıkıntısız şekilde atlatmayı başarır” dedi.

Konuşmasında TSE’nin; bilgi, birikim ve tecrübesiyle 2018 yılında hazırlanarak yayımlanan TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemleri Standardının önemine değinen Şahin, “Güvenli Üretim Belgesi alan kurum ve kuruluşlarımız; pandemi dönemine özel oluşturulan bu belgelerden çıkıp işi biraz daha ileriye götürebilirler. Bu hazırlıkları işletmelerimiz Hijyen ve Sanitasyon Belgesini de çok rahatlıkla alabilecek duruma gelebiliyorlar. Bu belgemiz sezonluk değil. Biz burada yaptığımız tüm işleri Hijyen ve Sanitasyon kurallarına uyarak yapıyoruz demek için bu belge çok önemli. Biz herkesin bu belgeyi de almasını tavsiye ederiz” ifadelerini kullandı.

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü Çolak ise, “Biz kendi mutfağımızda kendi ürünlerimizle yemeklerimizi yapıyoruz. Bu anlamda TSE’den Güvenli Üretim Sertifikası almak bizleri çok mutlu etti. Kamuda bu belgeyi alan Çevre ve Şehir Bakanlığı’ndan sonra 2. Bakanlık olmak da bizleri ayrıca gururlandırıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön