TSE´DEN BOZULABİLİR GIDALARIN TAŞINMASI BİLGİLENDİRMESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Trafik Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü yönetiminde gerçekleştirilecek olan, Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen ve uyum sürecine katkı sağlayacak, “Bozulabilir Gıda Maddelerinin Taşınmasına ait Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” Projesi 1. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı Ankara’da yapıldı.

Toplantı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, Türk Standardları Enstitüsü ve diğer proje paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, projenin ilk üç aylık performansı ve ilerlemesi değerlendirildi, paydaşlar ile fikir alışverişinde bulunuldu. TSE uzmanı İlyas Emer proje kapsamında, Enstitünün verdiği hizmetlerle ilgili bilgilendirme yaptı.

Projenin ilerleyişi ve uygulamaları, 2’nci Yönlendirme Komite Toplantısı’nda tekrar gözden geçirilecek.

“Bozulabilir Gıda Maddelerinin Taşınmasına Ait Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” Projesi Nedir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bozulabilir Gıda Maddelerinin Taşınmasına İlişkin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesini 22 Şubat’ta başlattı. 

Projeye göre uluslararası geçerliliği olan bu kurallar ülke içi taşımaları ve yol kenarı denetimleri de kapsayacak şekilde ulusal mevzuatı genişletiyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın başlattığı ve AB’de kabul gören projede TSE,
imzaladığı protokole istinaden, bozulabilir gıda maddelerinin uluslararası taşınması anlaşması ATP kapsamında; tip testleri, onay, muayene ve belgelendirme işlemlerini gerçekleştiriyor.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön