OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ ALDI

Belge teslimi için düzenlenen törene katılan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, pandeminin bizlere yaşadığımız hayatın ne kadar kıymetli olduğunu fark ettirdiğini ve bu süreçten gereken dersleri çıkarmış olduğumuzu, bu dersleri gelecek dönemlerde karşılaşabileceğimiz sorunların çözümünde kullanmamız gerektiğini ifade etti.

TSE Başkanı Şahin, “Bugün hikâyesini kuruluşundan itibaren bildiğim ve kendisini ‘Sanayi Dünyasının Üniversitesi’ olarak tanımlayan bir üniversitenin içerisinde bulunuyoruz. ‘Sanayi Dünyasının Üniversitesi’, akademik hayata gönül vermiş hocalarımız tarafından da takdir edilecektir ki Türkiye’nin arzu ettiği neticeyi alamadığı bir üniversite-sanayi iş birliği meselesini de hep aklımıza getirmekte, gündemimizde tutmaktadır. Değerli Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Orhan Aydın’ın sanayi vizyonundan ve daha önemlisi çok yakın zamana kadar Ankara’nın sadece memur şehri olmasına karşı ‘Ankara bir sanayi şehridir’ mücadelesinden yakinen haberdarım. Bunun da bir üniversiteyle taçlandırılmasını ve bu üniversitenin de ilk mezunlarını bu dönem veriyor olmasını çok önemsiyorum, hayırlı olsun diyorum. Üniversitenin emin adımlarla yoluna devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Pandemi sürecinin, sürdürülebilirliğin hayatın her alanında ne kadar önemli olduğunu bizlere öğrettiğini vurgulayan Şahin, “Türk Standardları Enstitüsü olarak Güvenli Üretim, Güvenli Hizmet, Okulum Temiz, Güvenli Turizm, Güvenli Kampüs gibi belgelendirme modellerimiz ile getirmeye çalıştığımız çözümlerin de temel hedefi hayatın her alanındaki sürdürülebilirliğe katkıda bulunmaktır” diye konuştu.

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, pandeminin ilk dönemlerinden itibaren aldığı önlemler çerçevesinde, üniversitenin bu belgelendirme programını başarıyla tamamladığını açıkladı.

OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Aydın ise, “Bir eğitim kurumu olarak üniversitemize çok görev düşüyor. COVID-19’dan kurtulmak ve daha sonra benzerlerini yaşamamak için kurumumuzun yaptığı bu çalışma çok değerli. Tüm tedbirleri ve düzeni üniversitemizde uygulamamıza ve Güvenli Kampüs Belgesi’ni almamıza yardımcı olan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’e teşekkür ederiz” dedi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön