KARATAY ÜNİVERSİTESİ´NE GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ

Türk Standardları Enstitüsünün (TSE) geliştirdiği belgelendirme modeli kapsamında kampüs içerisinde sağlıklı ve temiz ortamları geliştiren, hijyen koşullarını sağlayan, enfeksiyon kontrol önlemlerini uygulayan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, yapılan denetimler sonucunda Güvenli Kampüs Belgesi almaya hak kazandı.

KTO Karatay Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Güvenli Kampüs Belge Törenine TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan TSE Başkanı Şahin, salgın döneminde Enstitünün hayata geçirdiği uygulamalara değindi. Şahin, COVID-19’a karşı kuruluşların enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürleri hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanan kılavuz ve belgelendirme modelleri için de şunları söyledi:

“Burada tüm paydaşların, çalışanların, ziyaretçilerin, tedarikçilerin sağlığını gözetirken, etkili tedbirler alınmasını önerdik. İşletmelerin kolaylıkla uygulayabileceği bir çerçeve çizdik. Güvenli Üretim, Güvenli Hizmet, Okulum Temiz belgelendirmelerini başlattık. Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan ‘Güvenli Turizm Belgelendirme Programı’nda da yer aldık.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında geçtiğimiz yıl imzalanan protokolü hatırlatan Şahin, “COVID-19 salgını başta olmak üzere bulaşıcı hastalıklarla mücadele kapsamında, yükseköğretim kurumlarında sağlıklı ve temiz ortamların geliştirilmesi amacıyla Enstitümüzün bilgi, birikim ve saha tecrübesiyle katkı sunduğu ‘Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Kılavuzu’nu hazırladık. Bu kılavuza uygun belgelendirme programı geliştirerek ‘Güvenli Kampüs’ belgelendirmesini başlattık. Kampüs içerisinde sağlıklı ve temiz ortamları geliştiren, hijyen koşullarını sağlayan, enfeksiyon kontrol önlemlerini uygulayan KTO Karatay Üniversitesi denetimlerimizi geçerek Güvenli Kampüs Belgesi ile belgelendirildi” diye konuştu.

KTO Karatay Üniversitesinin kalite yolculuğunun 2017 yılında başladığını belirten Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk ise, “KTO Karatay Üniversitesi, sürekli iyileştirme ve geliştirme politikalarını belirlemiş ve bu politikaları tüm yönetim ve çalışanları ile içselleştirmiştir. Yapılan kalite çalışmalarının kuruma ve kurumsallaşmaya olan olumlu etkileri tüm alanlarda karşımıza çıkmaktadır. Bu düstur ile daha iyiye ulaşmak için verilen gayret arttırılarak devam edecektir” dedi.

Konuşmaların ardından Güvenli Kampüs Belgesi, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk ile Rektör Prof. Dr. Bayram Sade’ye takdim edildi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön