YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ´NE GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ

Yüksek İhtisas Üniversitesi, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) denetimlerinden başarıyla geçerek Güvenli Kampüs Belgesi almaya hak kazandı.

Güvenli Kampüs Belge Töreni, Yüksek İhtisas Üniversitesi 100. Yıl Yerleşkesinde düzenlendi. Belge törenine TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zühal Aktuna, Yüksek İhtisas Üniversitesi Kovid 19 Enfeksiyonunu Önleme ve Kontrol Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akın Taşyaran, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mevlüde Karadağ ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Elif Hilal Şen ve üniversiteden ilgililer katıldı.

Törende konuşan TSE Başkanı Şahin, salgın süresince Enstitü olarak hayata geçirdikleri uygulamalara değindi. Kampüslerde eğitim faaliyetlerinin yanı sıra akademik araştırmalar, hizmetler ve idari faaliyetlerin yürütüldüğünü söyleyen Şahin, “Bu faaliyetlerin güvenli kampüs ortamlarında gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Bu bağlamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında küresel Covid-19 salgını ve bulaşıcı hastalıklarla mücadele kapsamında iş birliği protokolü imzalandı. Bu protokolle, yükseköğretim kurumlarında hijyen koşullarının sağlanması, enfeksiyon kontrol önlemlerinin uygulanması, altyapının geliştirilmesine katkı sağlamak ve genel kriterleri belirlemek amaçlandı” dedi.

TSE’nin kılavuza uygun belgelendirme programı geliştirerek ‘Güvenli Kampüs’ belgelendirmesi başlattığını kaydeden Şahin, “Belgelendirme modeline göre Enstitümüze başvuran, gerekli koşulları sağlayan üniversitelerimizi denetleyerek Güvenli Kampüs Belgesi ile belgelendirmekteyiz. Kılavuz ve soru listelerine göre denetçilerimiz Yüksek İhtisas Üniversitesi’ni denetledi. Kampüs içerisinde hijyen koşullarını sağlayan, enfeksiyon kontrol önlemlerini uygulayan Üniversitemiz, denetimlerimizi geçerek Güvenli Kampüs Belgesi almaya hak kazandı. Güvenli Kampüs Belgesinin Yüksek İhtisas Üniversitesi’ne hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yüksek İhtisas Üniversitesi adına konuşan Prof. Dr. Mehmet Akın Taşyaran ise,  “TSE’deki arkadaşlarımızla koordineli bir şekilde çalışarak bu zorlu süreci başarıyla geçirdiğimiz için çok mutluyuz. TSE ile ilişkilerimizin covid sürecinin sonrasında da devam etmesini istiyoruz. Bu nedenle TSE ile birlikte bu adımı atabilmek, üniversitemiz için çok değerli. Belge alma sürecinde yer alan, takip eden ve ilgilenen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından TSE Başkanı Prof. Dr. Şahin, 3 ayrı birim tarafından alınan Güvenli Kampüs Belgelerini takdim etti.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön