ALKO ŞEKERLEME´YE 9 BELGE

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren Alko Şekerleme, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimlerden başarıyla geçerek 9 farklı belgeyi almaya hak kazandı.
 
ALKO Şekerleme’nin OSB’de bulunan merkezinde düzenlenen belge törenine; AK Parti Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Kolaylı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kolaylı, ALKO Şekerleme Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kolaylı ve ilgililer katıldı.
 
TSE standartlarının dünya standartları olduğunu anımsatan Şahin, “TSE kendi hazırladığı Türk standartlarının yanında Avrupa Birliği’nde hazırlanmış olan ve dünya standartları tarafından hazırlanmış olan standartların tamamını da hazırlandığı ve yayınladığı gün Türk standardı kabul eder. Bundan dolayı dünya standartlarını Türk standardı olarak uygulayan ve bu konuda uygunluk sağlayan bir kuruluş durumunda. Şu anda TSE’nin 37-38 bin civarında bir standart havuzu var. Bu standartların 7 bin tanesi bizim Türk Standardı olarak hazırladığımız standartlar. Kalanları ise dünyanın diğer standart organizasyonları tarafından hazırlanmış standartlar” dedi.
 
“Bunların tamamı 50 bin civarında”
 
TSE’nin kişi ve kurumlara yıllık yaklaşık 50 bin kalite, standart belgesi verildiğini dile getiren Şahin açıklamalarını şöyle sürdürdü:
 
“Bu standartlara uygun üretim yaptığınızda zaten dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir ülkesinde kabul edilebilir standartta ürün üretmiş oluyorsunuz. Dolayısıyla dünya pazarlarında doğal olarak tanınıyor. Biz yılda ortalama ürün belgesi olarak baktığımızda kalite yönetim sistem belgesi olarak 50 bin civarında belge üretiyoruz ama bunların tamamı sıradan belge değil. Ürünlere verdiğimiz var sisteme verdiğimiz var. Kurumlara verdiklerimiz var. Bunların tamamı 50 bin civarında.”
 
ALKO Şekerleme Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kolaylı ise uzun süreli bir çalışmanın sonunda 9 farklı belgeyi almaya hak kazandıklarını dile getirdi. Kolaylı, “Şirketimiz, aldığı belgelerle kendi sektöründe Türkiye’de ilk 9 sistem belgeli kuruluş olmayı başarmış ve Afyonkarahisar’da TSE’den en çok belge alan kuruluşlardan biri olmuştur” diyerek konuşmasını noktaladı.
 
TSE Başkanı Şahin, yapılan konuşmaların ardından ALKO Şekerleme Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kolaylı’ya TSE belgelerini takdim etti.
 
 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön