AFYON TİCARET VE SANAYİ ODASI´NIN ALDIĞI BELGELER ÖRNEK OLMALI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) Türk Standardları Enstitüsü (TSE) denetimlerinden başarıyla geçerek kalite belgelerini almaya hak kazandı.
 
ATSO’da düzenlenen belge takdim törenine, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Afyon TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, kurum çalışanları ve TSE heyeti katıldı.
 
ATSO’nun toplu belge törenine katılmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden TSE Başkanı Şahin,  Yönetim Sistem Belgelerinin kurum ve kuruluşlar açısından ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu anlattı.
 
Dünyada hızlı bir rekabetin olduğunu kaydeden Şahin, “Mevcut dünya düzeninde ayakta kalabilmek, tüm sektörlerde müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun mal ve hizmet üretiminin sağlanmasıyla gerçekleşebilecektir. Bu da ancak kuruluşlarda tasarım aşamasından başlayarak üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamaları kapsayan ve sürekli gelişmeyi hedefleyen Kalite Yönetim Sisteminin uygulanmasıyla olacaktır” dedi.
 
Şahin, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın TSE’den aldığı belgelerin örnek olmasını dileyerek şöyle devam etti:
 
“Afyon Ticaret ve Sanayi Odası almış olduğu belgelerle üyelerine, paydaşlarına, ilgili ve ilişkili olduğu kurum ve kuruluşlara standartlara uygun, kaliteli ve güvenilir hizmet sunduğunu tescilliyor. Ticaret ve Sanayi Odamızın, göstermiş olduğu duyarlılığın diğer oda ve borsalarımıza örnek olmasını temenni ediyorum. Belgelerimizin ATSO’ya hayırlı olmasını diliyorum. Belgenin hazırlanmasında, süreçlerin yürütülmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve ATSO’nun kıymetli personeline de teşekkür ediyorum.”
 
Serteser, Şahin’e Teşekkür Etti
 
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise “Bugün burada Adem Hocamız’ı ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Kendisi TSE Başkanlığı’ndan da önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Camiası’nın çok yakından tanıdığı, 2007 yılından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz’e hizmet eden, TOBB ETÜ Rektör Yardımcılığı, Genel Sekreterliği ve Rektörlüğü yapan değerli bir Hocamız. Öncesinde de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız’da Müsteşarlık görevini yerine getirmiştir. Hocamız, TSE Başkanlığı görevine başladığı günden itibaren de TSE’ye önemli katkılar yapmıştır” dedi.
 
“TSE Belgelerine Önem Veriyoruz”
 
Serteser, şöyle devam etti:
 
“Milli Belgelendirme Kuruluşumuz TSE ile belge sürecimiz Kalite Yönetim Sistemi’ni alarak başladı. 2009 yılında ATSO Yönetim Kurulu Başkanı olduğum andan itibaren üyelerimize kaliteli hizmet vermeyi çok önemsedik. Bu bağlamda 2014 yılında Müşteri Memnuniyet Yönetim Belgesi’ni de sizden aldık. Bu bize yetmedi; çevrenin önemini göstermek ve üyelerimize örnek olmak için 2019 yılında Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ni aldık; bu belgemizi 2022 yılında denetimden geçerek yeniledik. Son olarak da Kovid-19 salgını sırasında üyelerimize güvenli hizmet verebilmek için Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni de TSE’den aldık. Biz kaliteye, çevre duyarlılığına, Yeşil Mutabakat’a çok önem veriyoruz. TSE’nin Afyonkarahisar Belgelendirme Müdürlüğü, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’da bulunuyor. Burada birlikte çalışıyoruz, burada bir sinerji oluşuyor. Tüm firmalarımızı TSE’den belge almaya yönlendiriyoruz” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından ATSO’nun TSE’den aldığı belgeler, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’e takdim edildi.
 
Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön