TSE´YE TÜKETİCİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Türk Standardları Enstitüsü’ne (TSE) 15 Mart Tüketiciler Günü ve Tüketiciyi Koruma Haftası’nda anlamlı ödül. Ticaret Bakanlığı’nın 25'inci Geleneksel Tüketici Ödüllerinde TSE, Tüketici Özel Ödülünü aldı.

Sheraton Ankara Hotel'inde gerçekleştirilen törende konuşan Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, tüketici kanunlarında günün şartlarına göre bazı değişiklikler yapılma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Tüketici hakem heyetlerinin isabetli kararlar verdiğine değinen Uçarmak, "Son yıllarda tüketici lehine verilen kararların mahkemelerde onanması yüzde 98 gibi oldukça yüksek bir oranda gerçekleşiyor. Bu sonuç heyetlerin iyi çalıştığının göstergesi." dedi.

Uçarmak, heyetlere başvuru sınırının 30 bin liraya çıkarılacağını belirterek, "2021'de yaklaşık 1 milyar liraya yakın tüketici şikayeti hakem heyetlerinde sonuçlandı. Bu miktarın yeni sınırla çok daha yüksek bir rakamla sonuçlanacağını umuyoruz." diye konuştu.

Tüketicinin sadece Bakanlığın yapacağı çalışmalarla korunamayacağına işaret eden Uçarmak, basına, sivil toplum kuruluşlarına ve satış yapanlara da sorumluk düştüğünün altını çizdi.

Konuşmaların ardından tüketici ödülleri sahiplerini buldu. Tüketici Özel Ödülüne Türk Standardları Enstitüsü layık görüldü. Ödül, Bakan Yardımcısı Uçarmak tarafından Türk Standardları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’e takdim edildi.  

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön