TSE, SMIIC YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI

 

Türkiye’nin daimî üyesi olduğu İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsünün (SMIIC) 23. Yönetim Kurulu Toplantısı 19 Mart 2022 tarihinde Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye’yi temsilen TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Helal Akreditasyon Kurumu (HAK) Başkanı Zafer Soylu ve TÜBİTAK UME Müdürü Dr. Mustafa Çetintaş katıldı.

SMIIC 23. Yönetim Kurulu Toplantısında, 2022-2024 dönemi için Türkiye, SMIIC Başkan Yardımcılığına seçildi. Toplantıda ayrıca, SMIIC’in daimî komitelerinden Finans Komitesinin Başkanlık görevine de aynı dönem için TSE’nin Başkanlık etmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda, SMIIC’teki pozisyon/üyelik adaylarının değerlendirilmesi amacıyla kalıcı bir komite oluşturulmasına ve SMIIC yönetiminin incelenmesi için bir Ad Hoc Komitesinin kurulmasına karar verildi. TSE, her iki komitede yürütülecek çalışmalar için görev adı.

 

TSE’den Riyad Büyükelçiliğine ziyaret

Toplantı kapsamında Riyad’da bulunan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, SMIIC Genel Sekreteri İhsan Övüt ve TÜBİTAK UME Müdürü Dr. Mustafa Çetintaş, Riyad Büyükelçisi Fatih Ulusoy tarafından ağırlandı. Ziyaretçi defterini imzalayan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Büyükelçi ile istişarelerde bulundu.

 

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön