QWEB Belgelendirmesi

QWEB Belgelendirmesi

Bilgi teknolojilerinde yaşanan hızlı değişim sadece insanların hayatını etkilemekle kalmamakta, hizmet veren kuruluşlarında farklı bir hizmet anlayışına geçmesine, yeni metotları benimsemesine ve kullanmasına neden olmaktadır. Kamu hizmeti yapan kuruluşların yapmış oldukları faaliyetlerde açıklık, şeffaflık, hesap verilebilirlik, hizmet kalitesini artırma, zaman ve kaynak israfını azaltmak adına yapmış oldukları e-iş aktivitelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. 

 

e-Ticaret

İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı OECD'nin tanımına göre sayısallaştırılmış yazılı metin, ses ve görüntünün işlenmesi ve iletilmesine dayanan kişileri ve kurumları ilgilendiren tüm ticari işlemler olarak tanımlanan e-ticaret kavramı da son on yılda özellikle özel sektörden büyük ilgi görmekte ve çoğu kuruluş, üretmiş olduğu veya başka firmaların üretmiş oldukları ürün ve hizmetleri internet üzerinden pazarlamakta ve satışa sunmaktadır.

Ticaret öncesi firmaların elektronik ortamda bilgilenmesi ve araştırma yürütmesi, firmaların elektronik ortamda buluşması, ödeme sürecinin yerine getirilmesi, taahhüdün yerine getirilmesi, mal veya hizmetin müşteriye teslimi, satış sonrası bakımdestek, vb. hizmetlerin temin edilmesi gibi süreçleri ihtiva eden e-ticaret ve e-iş aktivitelerinin sayısının her geçen gün artması ile bu alanlarda belgelendirilme ihtiyacı gerekli olmuştur. Bu belgelendirme sayesinde elektronik ortamda yapılan işlerin güvenilirliği, kalitesi ve şeffaflığı artacaktır.

 

 

Qweb Markası

Qweb Belgelendirme Sisteminin amacı e-ticaret ve e-iş alanında güvenilirlik oluşturmak ve artırmak ayrıca taraflara ait mahrem bilgilerin gizliliğinin korunmasını sağlamaktır. Qweb Belgelendirme Sistemi şirketlerin ekonomik büyümesine destek olurken müşterilerin artan ihtiyaçlarını dikkate alarak dikkate güvenliği ve kaliteyi iyileştirmeyi amaçlar.

 

Avantajları

Qweb Markasını kullanmaya hak kazanan web sitesi için yapılan e-iş aktivitelerinin yüksek standartta yapıldığı belgelenirken, internet ortamında tek bir tıklama ile belge doğrulanabilir. Müşteriler Qweb işaretini gördüğünde bu sitede alışveriş yapmanın güvenli ve kolay olduğunu, resmi olarak kayıtlı bir site olduğunu, satış ve teslim şartlarının kesin ve anlaşılır olduğunu, kişisel ve finansal bilgilerinin gizliliğinin korunduğunu, müşteri şikayetlerinin dikkate alındığını bilmenin rahatlığını yaşayacaklardır. IQNET Uluslararası Belgelendirme Ağına kayıtlı olarak yapılan Qweb Markası uluslararası geçerli bir belgedir.

 

Eski Siteye Dön