Kalite Yönetim Sistemi Başvurusu

Kalite Baş Tetkik Görevlisi Belge Yenileme Başvurusu

 

Kalite Baş Tetkik Görevlisi Belge Yenileme Başvurusu Şartları

Adayların Kalite Baş Tetkik Görevlisi sertifikalarını güncelleyebilmeleri için aşağıdaki şartları karşılamaları gerekmektedir:

1. Belge

1.1. Kalite Baş Tetkik Görevlisi sertifikasına sahip olmak

1.2. Kalite Baş Tetkik Görevlisi sertifikasının belge geçerlilik tarihinden itibaren en geç 2 yıl içinde tekrar belgelendirmeye başvurusunda bulunmak

2. Eğitim

2.1. Belgeli olduğu süre içerisinde aşağıdaki konular hakkında asgari 1 günlük eğitim almış olduğunu belgelemek:

  • Kalite Standartları ve kalite mevzuatı ile ilgili değişiklikler ve gelişmeler,
  • Kalite Standartları ile ilgili yasalar, yeni metotlar ve araçlar

3. Tetkik

3.1. Belgeli olduğu süre içerisinde 3’ü tam sistem tetkiki ve 9 günü saha tetkiki olmak üzere asgari 15 günlük tetkikin en az birini baş tetkikçi olarak gerçekleştirmiş olduğunu tetkik planları ve raporlarıyla belgelemek.

3.2. Ya da, 3.1.’de belirtilen şartın yerine; tetkikçi meslektaşın değerlendirmesi de kabul edilebilir. Bu durumda aday baş tetkikçi rolüyle asgari 2 gün saha tetkikini şahit tetkikçi (tetkikçi meslektaş)  nezaretinde gerçekleştirmek şartıyla 3’ü tam sistem tetkiki olmak üzere toplamada 15 gün tetkik gerçekleştirmiş olduğunu tetkik planları ve raporlarıyla belgelemek

4. Ücret

4.1. Eğitim, Sınav ve Sertifika ücretlerine Ücretler linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Belgelendirme programı başvuru, yeniden belgelendirme ve belge geçiş ile ilgili şartları, belgelendirmenin kapsamı, değerlendirme proseslerin yürütülmesi, başvuru sahibinin hakları ve belgelendirilmiş kişilerin görevleri ile ilgili olarak başvuruda bulunun kişiler görevlendirilmiş personelle aşağıda verilmiş olan iletişim adreslerinden öğrenebilirler.

5. İletişim                   

  • Tel           : 0 312 416 63 22
  • Faks         : 0 312 416 64 50
  • E-posta  : kys-pbm@tse.org.tr
  • Adres      : Necatibey Cad. No: 112 TSE Eğitim Dairesi Başkanlığı, Personel Belgelendirme Müdürlüğü Çankaya / Ankara

6. Başvuru

6.1. Aşağıdaki Başvuru Formunu doldurmak, imzalamak ve ekleriyle birlikte olarak TSE Personel Belgelendirme Müdürlüğüne postayla veya e-postayla yukarıdaki adres veya e-posta adresine göndererek başvuru yapmak.

 


Dökümanlar (1)

Eski Siteye Dön