Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimleri ve Bel.

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitim ve Belgelendirmesi

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimleri, Sınavları ve Belgelendirmesi

Beyaz Şapkalı veya Etik Hackerların yetiştirilmesi TSE Bilişim Teknolojileri Test ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığınca T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca hazırlanan Siber Güvenlik Eylem Planına göre yürütülmektedir. Beyaz Şapkalı Hackerlar TSE'nin hazırlamış olduğu eğitim programlarına, yazılı ve uygulamalı sınavlara katılabilmektedir.

 Beyaz Şapkalı Hacker Sertifikasyon Program Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.

Beyaz Şapkalı Hacker - SIZMA TESTİ UZMANI FAALİYETLERİ (Eğitim, Sınav ve Belgelendirme) hakkındaki ayrıntılı bilgileri için tıklayınız.

Sızma Testi İdari Kriterler Dokümanı standartlaştırılarak TS 13638(Bilgi Teknolojileri-Güvenlik Teknikleri-Sızma Testi Yapan Personel ve Firmalar İçin Şartlar) numaralı standart olarak yayınlanmıştır. Standardla ilgili bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

TS 13638 standardı 18.12.2017 tarihinde tadil edilmiştir. Tadil standartla ilgili bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Eğitimle ilgili genel bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

ÜCRETLER: Eğitimler genel itibari ile temel seviye eğitim paketi için 5 veya 7 gün sürmekte olup 5 günlük eğitim kişi başı 2690 TL ve  7 günlük eğitim kişi başı 3265 TL'dir. İleri seviye eğitimi ise 10 gün  sürmekte ücreti kişi başı 3990 TL dir. Doküman inceleme ücreti 445 TL, sınava girmek isteyenler için Teorik sınav ücreti 1115 TL, uygulamalı sınav ücreti 1115 TL, Sertifika ücreti ise 740 TL dir. Tüm ücretlere %18 KDV uygulanır.

NOT: Sadece eğitimlerde lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine % 25 indirim uygulanır. (Açıköğretim öğrencileri bu indirime tabi değildir. Sınav ücretleri indirime dâhil değildir. )

            Sınav Kriterleri

  • Stajyer Test Uzmanlığı için  (eğer 6 ay tecrübe yoksa), Yazılı(Teorik) Sınavda 100 üzerinden 50 puan başarılı olmak beklenmektedir.
  • Kayıtlı Test Uzmanlığı için, Teorik (Yazılı) sınav ve Uygulamalı (Pratik) sınav ortalamasının en az 100 üzerinden 50 puan olması gerekmektedir. Teorik Sınav 1/3, Uygulamalı sınav 2/3 ağırlığındadır.
  • Sertifikalı Test Uzmanlığı için, Teorik (Yazılı) sınav ve Uygulamalı (Pratik) sınav ortalamasının en az 100 üzerinden 70 puan olması gerekmektedir. Teorik Sınav 1/3, Uygulamalı sınav 2/3 ağırlığındadır.
  • Kıdemli Test Uzmanlığı için, Teorik (Yazılı) sınav ve Uygulamalı (Pratik) sınav ortalamasının en az 100 üzerinden 85 puan olması gerekmektedir. Teorik Sınav 1/3, Uygulamalı sınav 2/3 ağırlığındadır.

 

 

 


Dökümanlar (2)

Eski Siteye Dön