TANITIM, PAZARLAMA VE YAYIN DAİRESİ BAŞKANLIĞI

DAİRE BAŞKANI

Habibe AJDEROĞLU

1976 yılında Bursa’da doğdu.

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nde, lisansüstü eğitimini Okan Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

1999 yılında T.K.L (Tekstil Kimyasalları ve Laboratuvar Malzemeleri, Laboratuvar kurulumu) de Ar-Ge Sorumlusu olarak iş hayatına başladı ve birçok özel kurumda Ar-Ge sorumlusu olarak görev yaptı. 2011 yılında BUSKİ Dobruca İçme suyu Arıtma Denetleme Havza Koruma Şube Müdürlüğü’nde Kalıntı Bölüm Sorumlusu olarak görev yaptı.

2016 yılında Türk Standardları Enstitüsü’nde Basın Müşaviri olarak göreve başladı ve ardından Gıda Laboratuvarı Müdürü olarak görevini sürdürdü. 2020 yılında  Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’nda (Tuseb)

Yönetim Hizmetleri Daire Başkanlığı yaptı.

2021 yılında TSE Tanıtım, Pazarlama ve Yayın Dairesi Başkanlığına atandı. Kariyerinde Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Sağlık Akreditasyon Denetçiliği ve Ulusal Gıda Kodeksi Üst Komisyon Üyeliği yaptı. TÜRKAK Laboratuvar Akreditasyonu Birim Başkanlığı Teknik Uzmanlığı, TÜRKAK Sistem Akreditasyonu Birim Başkanlığı Denetçiliği yer almaktadır.

Habibe Ajderoğlu, 4 çocuk annesidir.

İngilizce bilmektedir.

 

Eski Siteye Dön