TSE Başkanı ve Yönetim Kurulu

Mehmet BOZDEMİR

TSE Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet BOZDEMİR, 1966 yılında Balıkesir’de doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliğinde lisans ve Gazi Üniversitesi Kimya Bölümünde yüksek lisans eğitimlerini almıştır.

1987 yılında Türk Standardları Enstitüsü’nde çalışmaya başlamıştır. Ürün Belgelendirme ve Standard Hazırlama Daire Başkanlıklarında çalıştıktan sonra sırasıyla İthalat Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü, Kalite ve Sistem Belgelendirme Dairesi Başkanlığında Baş Denetçi, TSE Başkanlık Müşaviri, Personel ve Sistem Belgelendirme Merkezi Başkanlığında Merkez Başkanı, TSE Başkanlık Müşaviri, Genel Sekreter Yardımcısı, Başkan Müşaviri olarak TSE İş Geliştirme ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığında Başkan Vekili ve son olarak TSE Genel Sekreteri olarak görev yapmıştır.

2014-2015 yılları arasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur.

TS EN ISO 9001, TS ISO 10002, TS EN ISO 50001 ve IQ NET SR 10 disiplinlerindeki yönetim sistemlerinde Baş Tetkik Görevlisi, TS 18001 ve TS EN ISO14001 disiplinlerindeki yönetim sitemlerinde Tetkik Görevlisi unvanlarına sahiptir.

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları üyeliklerinin yanı sıra, TÜRKAK ve TSE bünyesinde teknik konulara ilişkin Komisyon üyeliklerini yürütmüştür.    

2018/66 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ağustos 2018 tarihinden itibaren Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Halen ICAS Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Servisi A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türk Standardları Enstitüsünde Yönetim Kurulu Üyesidir.

Mehmet BOZDEMİR, evli ve iki çocuk sahibi olup yabancı dili İngilizcedir.

Eski Siteye Dön