English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
TSE Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Büyükhatipoğlu TSE Kalite Kampüsünde incelemelerde bulundu
Orjinal Resim

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü ve TSE Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Uğur Büyükhatipoğlu, piyasa gözetim ve denetimi faaliyetlerini yerinde incelemek ve değerlendirmek üzere TSE Kalite Kampüsünü ziyaret etti.

TSE Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Alper Türedi’den Enstitünün piyasa gözetim ve denetim faaliyetlerine ilişkin bilgi alan Büyükhatipoğlu, laboratuvarlarda incelemelerde bulundu. Elektrik-Elektronik Laboratuvarında piyasadan alınan numunelerin test süreçlerini izleyen Büyükhatipoğlu; “Tüketici güveninin sağlanması, ürün güvenliğinin sağlanmasından geçer ki, TSE bu anlamda çok önemli, kritik bir hizmeti icra etmektedir” diye konuştu.

Piyasa Gözetim ve Denetim Hizmetlerinde Büyük Projeler

Öte yandan TSE Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Alper Türedi,  Kampüste, Marmara Bölge Koordinatörü Hüseyin Taşan,   Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanı Ömer Sönmez, Grup Başkanları Ramazan Gümüştaş, Selahattin Polat ve birim müdürlerinin katılımı ile Enstitünün ithalat denetimleriyle ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Ekonomi Bakanlığının, şüpheli ithal mallar için ülkeye girmeden önce laboratuvarlarda test zorunluluğu getirilmesine yönelik kararını hatırlatan Türedi, bu uygulama nedeniyle TSE Laboratuvarlarında oluşabilecek muhtemel iş yoğunluğuna karşı alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

TSE Genel Sekreter Yardımcısı Türedi, Enstitünün her geçen gün piyasa gözetim ve denetim hizmetlerine daha etkin bir şekilde dâhil olduğunu ve bu yönde ciddi hacimli projeleri hayata geçirdiğini belirtti.  

Türedi: “Piyasa gözetimi ve denetimi kapsamında yeni proje, iş alanlarında ancak hızlı, etkin ve özellikle de işi zamanında tamamlayarak hizmet vermeyi başarırsak, başarı ivmesini daha ilerilere taşıyabiliriz.  Sanayiciyi, üreticiyi, ithalatçıyı ya da herhangi bir müşterimizi TSE’nin kapısında bekletmeye hiçbir şekilde hakkımız yok.  Piyasa gözetimi/denetimi kapsamında gelebilecek yeni iş alanlarını fırsata çevirebilecek yetenek ve kabiliyette olmalıyız ki, TSE olarak daha da büyümeye, güçlenmeye devam edelim’’ diye konuştu. 


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 4.8.2017 14:23:52
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 2213
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz Brüksel’de
Bakan Özlü TSE’yi Ziyaret Etti
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l